"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: środa, 17 kwietnia 2024 r.
Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Droga Krzyżowa ulicą Hajnówki

4 kwiecień 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceDokładnie 7 lat temu - 2 kwietnia 2005 roku - Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. W 7 rocznicę Jego śmierci, mieszkańcy Hajnówki zgromadzili się na wspólnej modlitwie, uczestnicząc w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.

Przed Drogą Krzyżową została odprawiona Msza Święta koncelebrowana przez hajnowskich proboszczów: ks. Kan. Józefa Poskrobkę i ks. Kan. Zygmunta Bronickiego. Po Eucharystii wyruszyliśmy z naszego kościoła do par. Św. Cyryla i Metodego. Nabożeństwu przewodniczył ks. Paweł Solka. Obecni byli także:  ks. prał. Zbigniew Niemyjski, ks. Krzysztof Kościelecki i miejscowi kapłani. W rozważaniach drogi krzyżowej wracaliśmy do postaci naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

W rocznicę Jego śmierci, trzeba było sobie przypomnieć  kim był i co dla nas znaczył.

Przypomnienie w telegraficznym skrócie: Jan Paweł II kierował łodzią piotrową blisko 27 lat. Był nazywany niestrudzonym pielgrzymem. Podczas swego pontyfikatu odbył 104 podróże zagraniczne. Był obecny na wszystkich  kontynentach, odwiedzając 129 krajów. Papież Polak dziewięciokrotnie odwiedził Polskę. Odbył 144 podróże po Włoszech. Przewodniczył blisko 140  uroczystościom beatyfikacyjnym i 50 kanonizacyjnym, podczas których wyniósł na ołtarze ponad 1300 sług Bożych, w tym ponad 160. Polaków. Wreszcie i On został beatyfikowanego w 2000 roku. Po beatyfikacji trumna z Jego doczesnymi szczątkami  została przeniesiona z Grot Watykańskich do bazyliki św. Piotra.

Idąc Drogą krzyżową chcieliśmy rozważać mękę Pana Jezusa ale także zobaczyć krzyż, który był wpisany w życie i pontyfikat bł. Jana Pawła II. Wierzymy, że już nie wkrótce będziemy mogli nazywać Go świętym.

 

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011