"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Rekolekcje wielkopostne

28 marzec 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW tym roku Rekolekcje przeżywaliśmy w obecności Relikwii Błogosławionego Jana Pawła II

Podczas tegorocznych rekolekcji, w parafiach diecezji drohiczyńskiej, odbywała się peregrynacja relikwii bł. Jana Pawła II. Do naszej parafii relikwie dotarły w niedzielę 25 marca. Peregrynacji oraz rekolekcjom dla dorosłych przewodniczył ks. kan. Henryk Kalinowski.  W homiliach głoszonych z wielką ekspresją, podążał On śladami naszego wielkiego rodaka i przypominał, że każdy z nas jest wezwany do świętości.

To wezwanie chcieliśmy realizować trwając na modlitwie. Pierwszego dnia gromadziliśmy się na indywidualnej adoracji.  W poniedziałek, modlitwie przewodniczyły grupy i Stowarzyszenia działające w naszej parafii. Ten dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. W ostatnim dniu przedstawiciele poszczególnych grup powierzali się opiece Jana Pawła II oraz złożyli duchowe dary w postaci wielkopostnych postanowień.

Po zakończonych rekolekcjach dla dorosłych, swoje duchowe ćwiczenia rozpoczęły dzieci  i młodzież obu hajnowskich parafii. Te rekolekcje poprowadził ks. Paweł Solka.

 

Galeria

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011