"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

XX Światowy Dzień Chorego w Hajnówce

13 luty 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW sobotę 11 lutego obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętaliśmy o chorych i cierpiących, a także o tych, którzy się nimi opiekują i im towarzyszą.

Przyświecają  mu słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza: "Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła". Dzień ten ustanowił bł. Jan Paweł II.

O godz. 17.00 została odprawiona Msza Święta, podczas której modliliśmy się w intencji wszystkich chorych.
Ludzie chorzy i w podeszłym wieku przystąpili do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjęli Sakrament Namaszczenia Chorych.

13 lutego  Ks. kapelan Krzysztof Kościelecki,  ks. Krzysztof Dobrogowski  oraz  dk. Michał Kisiel odwiedzili pacjentów i podopiecznych oddziału Opiekuńczego  w szpitalu na Żabiej Górce. Księża odprawili nabożeństwo chorym, podczas którego udzielili Sakramentu Chorych. Wolontariuszki Grupy Caritas  wręczyły wszystkim podopiecznym upominki. Po nabożeństwie odbyło  się spotkanie z pracownikami oddziału. Dla pacjentów takie spotkanie jest niezwykle ważne i przynosi ulgę w cierpieniu.

Należy pamiętać, że walka z chorobą jest słuszna, ponieważ zdrowie jest darem Bożym, lecz zarazem ważne jest, by umieć odczytać plan Boga, kiedy cierpienie puka do drzwi naszego życia.

Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011