"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 2 grudnia 2023 r.
Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

W domu nuda - u nas cuda

9 luty 2012
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceNasza Świetlica proponuje dzieciom i młodzieży ciekawe spędzenie czasu.

Świetlica środowiskowa „Promyk Dnia” od ponad dwóch lat istnieje przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Jej twórcą był ks. Krzysztof Grzybowski, a obecnie opiekuje się nią ks. Krzysztof Dobrogowski.  Opiekunką dzieci jest pani Marta Kowalska, pomagają jej wolontariusze.

Świetlica jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00.  Przychodzą tu dzieci różnych wyznań.  Świetlica pełni funkcje opiekuńczą, jak również edukacyjną. Wolontariusze służą pomocą przy odrabianiu lekcji oraz starają się ciekawie zagospodarować czas. Dzieci mogą tutaj rozwijać, pod okiem doświadczonych instruktorów swoje pasje, takie jak taniec, czy gra na gitarze.

Świetlica jest także miejscem zdobywania umiejętności przydatnych w życiu codziennym- takich jak gotowanie. Gdy tylko jest taka możliwość, wraz z opiekunką i wolontariuszami, dzieci przygotowują, a następnie konsumują różne przysmaki.

Dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy plastyczne, w których młodzi artyści uczestniczą z wielkim zapałem. Najlepsze prace są nagradzane drobnymi upominkami. Wolontariusze nie pozwalają swoim podopiecznym na nudę- grają z nimi w różnorodne gry i zabawy edukacyjne. W świetlicy dostępny jest m.in. stół do ping-ponga i „piłkarzyki”.

Wszystkich, którzy mają czas i lubią przebywać z dziećmi oraz mają ciekawe pomysły na spędzenie z nimi czasu wolnego SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Wszystkim, którzy chętnie wspierają naszą świetlicę mówimy gorące DZIĘKUJEMY

 

                                                                                                      W imieniu wolontariuszy

                                                                       Katarzyna Gdowska

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011