"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Pożegnalny Koncert

7 grudzień 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW niedzielę 4 listopada 2011 r. odbył się uroczysty koncert pożegnalny po trzynastoletniej pracy p. Ewy Barbary Rafałko z naszym Chórem Kameralnym.

Chór Kameralny pożegnał swoją dyrygent. Spotkanie było okazją do wspomnień i podziękowań.

A oto kilka wspomnień z historii:

Z inicjatywy Hajnowskiej Fundacji Muzyki Organowej i Kameralnej w lutym 1998 roku przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce powstał Chór Kameralny nazwany później Hajnowskim Chórem Kameralnym.

Pierwszy koncert chóru odbył się 3 maja 1998r. w obecności biskupa drohiczyńskiego Antoniego Pacyfika Dydycza.

Ideą przyświecającą istnienie Hajnowskiego Chóru Kameralnego było i jest przede wszystkim szerzenie kultury muzycznej, propagowanie piękna dawnej i współczesnej muzyki sakralnej oraz uświetnianie swoim śpiewem uroczystości parafialnych.

Hajnowski Chór Kameralny tworzyli od jego początku do dziś tj do 04.XII.2011r: młodzież i dorośli –  pasjonaci śpiewu –  pod dyrekcją dr Ewy Barbary Rafałko.

Praca dyrygenta oraz członków Chóru Kameralnego z Hajnówki została szybko zauważona na wielu konkursach i festiwalach w kraju i za granicą – miedzy innymi: w Łapach, Mohylewie na Białorusi, Warszawie, Białymstoku, Rumii, Ciechanowcu, Barczewie, Hajnówce – Festiwal Muzyki Cerkiewnej, Częstochowie, Bydgoszczy, Szamotułach i Gnieźnie.

Po 13 latach pracy z Hajnowskim Chórem Kameralnym kończy współpracę jako dyrygent i zarazem „Guru” tego Chóru p. dr Ewa Barbara Rafałko. Dziękujemy za te 13 lat ciężkiej, a zarazem owocnej pracy – za wiele zdobytych w różnych Konkursach: GRAND PRIX  i  I miejsc,  bądź wyróżnień – była to zasługa i dorobek całego Chóru, ale i p. dr Ewy Barbary Rafałko. Także dziękujemy za występy od czasu do czasu w naszym parafialnym kościele w Hajnówce, które uświetniły parafialne uroczystości.

Na pożegnalny koncert pani Dyrygent przybyli mieszkańcy Hajnówki, zaproszeni goście i władze miasta na czele z p. burmistrzem Hajnówki Jerzy Sirakiem, wicestarostą naszego Powiatu p. Andrzejem Skiepko i dyrektorem HDK p. Rościślawem Kuncewiczem. Obecny był także ks. mitrat Michał Niegierewicz.

– Dziękujemy raz jeszcze p. dr Ewie Barbarze Rafałko za 13 lat pracy z Hajnowskim Chórem Kameralnym i życzymy dalszej owocnej pracy jako dyrygenta i pedagoga, kształcącego nowych chórzystów oraz  dalszych sukcesów. Szczęść Boże!                                               

                                                                                                 Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011