"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: sobota, 9 grudnia 2023 r.
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Króluj nam Chryste

24 listopad 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceW Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie obchodzą swoje święto.

W tym roku, obchody ich uroczystości patronalnych, zostały zorganizowane w naszej parafii. Stało się to za przyczyną hajnowskiego Oddziału Akcji Katolickiej, która zwróciła się do J.E. księdza biskupa Antoniego Dydycza z prośbą o poświęcenie nowoufundowanego sztandaru.

Ks. proboszcz Józef Poskrobko zaprosił na tę uroczystość wielu gości. Na uroczystości byli obecni:

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Syczewski (Rektor WSD w Drohiczynie) wraz z Seminarium i gronem profesorskim,

Ks. dr Andrzej Lubowicki (diecezjalny asystent KSM Diecezji Drohiczyńskiej) z asystentami parafialnymi oraz prezesem ogólnopolskiego Zarządu KSM Rafałem Siwkiem, diecezjalną prezes Moniką Czarnocką oraz licznie zgromadzoną młodzieżą.

Ks. dr Wodzisław Szczepanik (diecezjalny asystent AK Diecezji Drohiczyńskiej) z diecezjalną prezes Lucyną Woźnicą oraz członkami AK z terenu naszej diecezji.

Ks. prałat Zbigniew Niemyjski (dziekan dekanatu hajnowskiego) wraz z kapłanami z okolicznych parafii.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz Hajnówki oraz mieszkańcy, na czele z p. Jerzym Sirakiem – Burmistrzem naszego miasta i p. Włodzimierzem Pietruczukiem – Starostą Hajnowskim.

Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe:

- nowowyświecony Sztandar hajnowskiego oddziału AK

- diecezjalny Sztandar AK

- diecezjalny Sztandar KSM

- nasz parafialny Sztandar KSM

- Sztandar KSM z Łochowa

Ksiądz biskup rozpoczął Eucharystię od poświęcenia pięknego sztandaru naszej Akcji Katolickiej. Po homilii, na Jego ręce dwudziestoosobowa osobowa grupa młodzieży  KSM i trzy osoby z AK złożyły uroczyste ślubowanie: „Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu,  Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobrze ludziom, być dobrym członkiem …(Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży)…(Akcji Katolickiej)”. Wśród składających przyrzeczenia znajdowała się nasza parafianka Alicja Ojdana, która zasiliła parafialny odział AK. Po ślubowaniu Ks. biskup wręczył adeptom legitymacje.

Podczas Liturgii odbył się także obrzęd przyjęcia 2 alumnów, do kandydatury, do diakonatu i kapłaństwa. Kandydaturę przyjęli: Al. Michał Marczak z par. Kamionna oraz Al. Adam Niewęgłowski z Łukowa.

Eucharystię zakończył Akt Oddania organizacji i Stowarzyszeń Katolickich, Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na uroczystą Agapę do Hajnowskiego Domu Kultury.

 

                                                                                  Galeria

 

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011