"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 luty 2024 r.
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Miłość nigdy nie umiera

31 październik 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”

Pierwsze dni listopada przeżywamy w skupieniu i refleksji nad tajemnicą przemijania. Przychodzimy na cmentarz, aby pochylić się nad grobami naszych bliskich

1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych to piękny czas, pełen zadumy. W tym dniu czcimy zarówno tych, których Kościół wyniósł na ołtarze, jak i tych, którzy nie zostali beatyfikowani czy kanonizowani, a osiągnęli już zbawienie. Wierzymy, że ich wstawiennictwo wyprasza nam u Boga łaski potrzebne w naszej pielgrzymce do nieba.

Msze Święte naszym parafialnym kościele zostały odprawione o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Msza święta na cmentarzu dla obu hajnowskich parafii o godz. 14.00, a po Eucharystii – procesja.

2 listopada – W Dniu Zadusznym na naszych cmentarzach pogrążamy się w modlitwie za zmarłych. Staramy się w ten sposób przyjść z pomocą tym, którzy cierpią w czyśćcu. Zapalając światełko pamięci, oddajemy się zadumie i wspominamy tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Domu Ojca. W tym dniu chcemy pamiętać, że śmierć jest doświadczeniem, które czeka nas wszystkich, a nasze ziemskie życie jest tylko drogą do Domu Ojca. Msze Święte w naszym kościele zostały odprawione o godz. 7.00, 10,00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 1000 modliliśmy się za wszystkich zmarłych parafian.

Przypominamy, że od 1 do 8 listopada włącznie, możemy codziennie uzyskać odpust zupełny. Aby uzyskać odpust należy nawiedzić cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą oraz odmówić modlitwę w intencjach papieża.

Przez cały miesiąc zapraszamy na różaniec za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec odmawiamy codziennie o godz. 16.30.

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011