"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: piątek, 21 czerwca 2024 r.
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

XI Dzień Papieski

10 październik 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceJan Paweł II – człowiek modlitwy

Błogosławiony Jan Paweł II pozostanie w naszej pamięci jako człowiek wielkiej i głębokiej modlitwy. W niedzielę 9 października obchodziliśmy w całej Polsce już XI Dzień Papieski. Celem tegorocznego Dnia Papieskiego było rozbudzenie w nas ducha modlitwy, czyli wypełnienie duchowego testamentu Papieża Polaka. Tak jak kiedyś On uczył się modlitwy od wybitnych świętych, męczenników, doktorów Kościoła i mistyków, tak teraz chce uczyć nas, jak mamy zwracać się do Boga w modlitwie.

Nasza parafia także włączyła się w obchody Dnia Papieskiego:

  1. Po wszystkich Mszach Świętych młodzież zbierała ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik Jana Pawła II. Złożono 1620 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  2. Na Sumie, Ks. Proboszcz Józef Poskrobko poświęcił nowe obrazy bł. Jana Pawła II i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Obrazy zostały namalowane przez Zbigniewa Budzyńskiego.
  3. O godzinie 18 młodzież z Katolickiego Stawarzyszenia Młodzieży poprowadziła modlitwę różańcową, w której dziękowaliśmy Panu Bogu za beatyfikację naszego Wielkiego Rodaka.
  4. Na Mszy Świętej Wieczornej, Młodzież z III klas Gimnazjum uroczyście złożyła deklaracje, w których obiecała aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła i parafii.

 

                                                                                           Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011