"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: niedziela, 3 grudnia 2023 r.
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Odkryjmy piękno różańca.

3 październik 2011
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceRóżaniec – czy to modlitwa dla mnie?

To pytanie zadają sobie ludzie w każdym wieku. Niezależnie od tego, ile mamy lat, z całą pewnością możemy odpowiedzieć: TAK. Różaniec to piękna modlitwa, którą mogą odmawiać zarówno dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie. To modlitwa, która może połączyć całe rodziny. Powinniśmy jednak dać Panu Bogu szansę, przyjść do kościoła i wypowiedzieć przed Nim swoje intencje.

Gdy pytamy czym jest różaniec, chcemy pamiętać, że ta modlitwa wiele razy zaważyła na losach narodów. W życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami różaniec jest jakby liną ratunkową. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie.

Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pisze: „Modlitwa tak łatwa a równocześnie tak bogata, naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła”. I nieco dalej dodaje: „Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie niewysłuchany”.

W niedzielę 2 października, na Mszy Świętej o godz. 12.00 odbyło się poświęcenie różańców. Po Eucharystii zostały one wręczone dzieciom, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci zapewniły, że postarają się wraz z rodzicami regularnie uczestniczyć w tej pięknej modlitwie. Postarajmy się, aby i nas, na niej nie zabrakło.

Różaniec- codziennie, godz. 18.00

                                                                                        Galeria

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011