"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."
Jan Paweł II
Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Zaproszenie Księdza Biskupa na 8 czerwca

26 maj 2024
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w HajnówceKsiądz Biskup zaprasza na Dzień Wspólnoty Wspólnot do Drohiczyna!

Czcigodni Duszpasterze,
Drogie Siostry Zakonne, Osoby Konsekrowane,
Kochani Diecezjanie,

Jako że w tym roku upływa okrągła, 25. rocznica Wizyty Apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie, moim pragnieniem jest godne upamiętnienie tego wielkiego i ważnego wydarzenia, które ma dla nas ciągle aktualne znaczenie. Planujemy zorganizowanie diecezjalnego dziękczynienia za ten niezwykły dar sprzed ćwierćwiecza i mamy nadzieję, że będzie ono znakiem naszej żywej miłości do św. Jana Pawła II, podkreśleniem Jego wielkości, ale też zapatrzeniem się w Jego świętość i odwołaniem się do Jego wstawiennictwa przed Bogiem.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w dziękczynnym spotkaniu w sobotę, 8 czerwca 2024 r. w Drohiczynie. Najważniejszym punktem programu będzie uroczysta Eucharystia, pod przewodnictwem metropolity  białostockiego, abp. Józefa Guzdka, o godz. 13.00, na placu przykatedralnym, przy replice ołtarza papieskiego. Będzie to również dzień Wspólnoty Wspólnot. Zatem wspólnoty kościelne, działające w naszej diecezji, są zaproszone na godz. 10.00. Już bowiem o tej godzinie rozpoczną się ich spotkania w sześciu grupach: 1) w MDK w Drohiczynie, 2) w kościele Ss. Benedyktynek, 3) w Katedrze i ogrodach seminaryjnych, 4) w kościele pofranciszkańskim, 5) w Zespole Szkół i 6) na skwerze miejskim. Będzie to zarazem podsumowanie całorocznej pracy formacyjnej wspólnot, zakończone rozesłaniem do pełnienia posług wakacyjnych. Bardziej szczegółowe informacje są zawarte na plakacie, który już został rozesłany do wszystkich parafii, a będzie także dostępny na stronie internetowej naszej diecezji.

Do udziału w spotkaniu i wspólnej modlitwie zapraszam Czcigodnych Kapłanów pracujących w różnych parafiach naszej diecezji, Dziekanów, Proboszczów i Wikariuszy, Księży pracujących w Kurii Diecezjalnej, Wyższym  Seminarium Duchownym i Sądzie Biskupim. Zapraszam Wielebnych Księży Emerytów i Rencistów.

Zapraszam Drogie Siostry Zakonne, Osoby Konsekrowane, Służbę Liturgiczną i Wspólnoty Dziecięce oraz  Młodzieżowe, Członków Grup Modlitewnych, Ruchów Katolickich, Stowarzyszeń i wszelkich Wspólnot kościelnych z terenu diecezji drohiczyńskiej.

Zapraszam pochodzących z naszych terenów Parlamentarzystów, przedstawicieli Władz państwowych i  samorządowych, szkół, zwłaszcza noszących imię św. Jana Pawła II, Mieszkańców Drohiczyna i całej naszej diecezji.

Serdeczne zaproszenie kieruję do Kół Gospodyń Wiejskich, do Druhów Strażaków i innych Służb Mundurowych.

Proszę Księży Dziekanów, Proboszczów i Moderatorów Wspólnot, aby pomogli zorganizować przyjazd na to  spotkanie.

Czekam na Was w Drohiczynie i wszystkim z serca błogosławię!

                                                                                             + Piotr Sawczuk
                                                                                                       Biskup Drohiczyński

 

do góry
Copyright © Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce 2011